هوشنگ اميراحمدی دلواپس ” مدافعان حرم” مخصوصا قاسم سليمانی

#بگونه: بخشي از مصاحبه اخير هوشنگ امير احمدي با ۸دي درايام سفرش به ايران براي مشاوره دادن به آخوندها و پاسداران فاسد و چپاولگر و جنايتكار كه با چنگ انداختن بر سرمايه هاي مردم ايران و هزينه كردن درآمدهاي آن علاوه بر به جيب زدن و اختلاس براي سركوب مردم و دخالت درعراق و سوريه و يمن و لبنان و … گور خوابي و كارتن خوابي و كليه فروشي و كولبري نصيب مردم ايران كرده اند. راستي با خواندن حرف هاي مشمئز كننده اين پادو رژيم شما او و همپالگيهايش در آمريكا و اروپا و ديگر كشورها كه پشت جبهه سياسي رژيم هستند و برايش لابيگري مي كنند را چه مي ناميد؟
امير احمدي:مسئولان ايران تا قبل از برجام جز در مسائل عراق و افغانستان ديدار رسمي و روابطي با مسئولان آمريکايي نداشته اند. در واقع گفتگويي رسمي وجود نداشت و ارتباطات با کانالهاي ارتباطي بود. برجام براي اولين بار اين ارتباط را برقرار کرد و مذاکرات هم در سطح بالايي بود و يک موضوع داخلي را هم در برداشت. يک تيم در طرف اوباما و يک تيم در طرف آقاي روحاني و ظريف با هم مذاکره کردند و نتيجه آن برجام شد. مثل مخالفان داخلي برجام، در آمريکا هم مخالفاني براي اين توافق وجود داشت. يعني در آمريکا هم برجام موافقان و مخالفاني داشت. اکنون دوره اوباما و تيمش تمام شده است. يعني اوباما و کري در واشنگتن نيستند و يک نيروي ديگر در آنجا به سر کار آمده اند. متأسفانه نيروي داراي قدرت فعلي در آمريکا اصلا در جريان برجام نبود. خود آقاي ظريف گفتند که سياست راهبردي ما اين بود که کنگره آمريکا را (به عنوان مخالف مذاکرات و توافق برجام) از جريان مذاکره منزوي کنيم. حالا همين نيروي منزوي شده دوره گذشته الان همه کاره کشور در آمريکا شده است. تمام نيروهاي جمهوري خواهان که مخالف مذاکره بودند الان به سرکار آمده اند. اين حزب و هر دو مجلس آمريکا بر عليه ايران تباني مي کنند. در ايران هم همين کار را کردند. يعني تحت عنوان دلواپسان تلاش کردند مخالفان برجام را منزوي کنند. اين طرف، حاميان برجام همچنان سرکارند اما آنطرف دلواپسان برجام سرکارند. آنها دشمن روحاني و ظريف هستند چون فکر مي کنند که اينها با دشمنان آنها مذاکره کرده اند. يک مشکل آقاي ظريف و روحاني اين است که در آن طرف کسي را براي مذاکره ندارد و عملا ارتباط قطع شده است. در عين حال، موضوعي امروز براي مذاکره وجود ندارد. آن زمان موضوع مذاکره هسته اي بود. آمريکايي ها مي خواستند صنعت هسته اي ايران را جمع کنند بنابراين آمدند و پيشنهاد مذاکره دادند و طرف ايراني هم قبول کرد و آنها به نتيجه رسيدند (و تجهزات غني سازي را برچيدند). هدف از مذاکرات پيشين موضوع هسته اي بود که آمريکايي ها آن را تمام شده مي دانند. حالا هم بايد موضوعي براي مذاکره باشد. اين موضوع مي تواند مسئله موشک ها باشد.
قبل از برجام ما يک ايران هراسي و اسلام هراسي داشتيم. اگر اوباما ۱۰ سال ديگر هم رئيس جمهور بود شايد براي ايران هراسي تا حدي خوب بود اما حالا که دلواپسان در آمريکا به سرکار آمده اند الان ايران هراسي بيشتر و بدتر است. يک کلکي هم در اين ميان وجود دارد. اين آقايان مي گويند ايران هراسي کم شده است اما در واقع هيچ وقت موضوع ايران هراسي مد نظر نبوده است. جهان از ايران، هراسي نداشت بلکه از نظام و اين نوع نگاه هراس داشت. آنها در واقع الان به سپاه هراسي دامن مي زنند. در برجام هيچ تحريمي از سپاه برداشته نشد. معاهده سازمان ملل در بحث موشک هم براي سپاه مشکل ايجاد کرد. الان هم برنامه دارند که سپاه را در ليست تروريست ها قرار دهند. اين آقايان متوجه نبودند و نيستند که کارهاي آنها صدمه اساسي به سپاه زد. اين خيلي خطرناک است. من به سپاه به عنوان نيروي نظامي کشور احترام مي گذارم و هميشه مي گويم به سپاه هم در داخل کشور و هم در خارج ظلم مي شود. شما نيرويي براي حفظ انقلاب اسلامي ايجاد کرده ايد که وظيفه نظامي و دفاع دارند و به خطر مي زنند و بعد بخاطر دفاعي که مي کند بر سرش هم مي زنيم. يعني به او تفنگ مي دهيم که از ما دفاع کند و وقتي به سمت دشمن تيراندازي مي کند مي گوييم اين چه کاري است که مي کنيد. چرا آدم مي کشيد. شما آدم کش هستيد. خوب اين غير منصفانه است. در برجام سپاه چيزي نگرفت در حالي که همه قاچاقچي ها و دور زننده هاي تحريم ها را از ليست تحريم ها برداشتند. در حالي که قبل از همه بايد تحريم هاي سپاه برداشته مي شد. مثلا سپاه موشک لازم دارد اما شما مي خواهيد آن را از سپاه بگيريد و بعد تحريمهايش را هم حفظ مي کنيد. يعني عملا مي خواهيد سپاه را خلع سلاح کنيد و تحويل آمريکايي ها بدهيد.
آمريکايي ها سربازهايشان را مي فرستند عراق و در آنجا ۱۰ هزار نفر را مي کشند و بعد در کنگره ايستاده براي آنها نيم ساعت به عنوان قهرمانان کشور دست مي زنند اما اينجا ما سربازهايمان را به سوريه مي فرستيم و بعد پشت سر آنها حرف بد هم مي زنيم و مي گوييم آنها در سوريه چکار مي کنند. يک فرهنگ غلط بر عليه نظامي ها در اين کشور وجود دارد که موجب مي شود که سپاه خيلي مظلوم واقع شود.
در قانون اساسي ايران آمده است که سپاه در دوران صلح در بازسازي شرکت کند. وقتي خاتم الانبيا مي خواهد پروژه بگيرد داد و فرياد مي کنند که اينها مي خواهند پروژه بگيرند. قانون اساسي اجازه داده است. بزرگترين نهاد مهندسي در آمريکا army corps of engineers يا سپاه مهندسي ارتش است. يعني آمريکا هم خاتم الانبيا دارد. کسي بر سر آنها نمي زند در حالي که يک نهاد عريض و طويل است که بنيانگذار بسياري از امور مي باشد. فردي به من مي گفت تا قبل از احمدي نژاد وقتي سپاه در مناقصه‌ي پروژه‌ها شرکت مي‌کرد آنها مناقصه سپاه را باز نمي‌کردند. گفتم خوب چرا باز نمي کردند. جواب داد چون رقم‌هاي سپاه خيلي پايين بود و سپاه با هزينه‌هاي بسيار کمتر پروژه ها را اجرا مي کرد. ضمن اينکه سپاه رشوه نمي داد اما بخش خصوصي مي‌توانست و اين کار را مي کرد. هر چه هزينه يک پروژه کمتر باشد فساد در آن کمتر است چون کميسيون کمتر است. کميسيون يک درصد ۱۰۰ ميليون، يک ميليون تومان است اما کميسيون يک ميليون تومان ۱۰۰ هزار تومان است. آقاي احمدي نژاد گفت پاکت هاي سپاه را هم باز کنيد. در برجام و در موضوعات داخلي ديگر هم وقتي به سپاه رسيديم بد عمل کرديم. وضعيتي هم براي سپاه ايجاد کرديم و آنها را بين مردم و دولت قرار داديم.
بنابراين ايران هراسي در آمريکا پس از برجام زياد شده است. ايراني ها قبل از برجام حداقل مي توانستند ويزا بگيرند اما الان همين کار را هم نمي توانند انجام بدهند. ايران هراسي يعني اينکه ايران را هم در زمره بقيه کشورهاي نا امن و بد مي بينند. ايرانيان زيادي قبل از برجام به آمريکا مي‌آمدند اما ارزش پاسپورت ايران پس از برجام بسيار پايين آمده است.
من فکر مي کنم الان بحث ايران هراسي، اسلام هراسي و سپاه هراسي وجود دارد. بيشترين نگراني من درباره سپاه هراسي هست. چون اين موضوع براي کشور بسيار خطرناک است. اين نيرو هم از درون و هم از بيرون مورد ظلم واقع شده است. متأسفانه دولت هم توجهي به اين موضوع ندارد. مخصوصا در خارج اصلا توجه به اين موضوع نداشتند. از آقاي ظريف سوال مي کنند نظر شما درباره قاسم سليماني چيست. مي گويد ما با هم مي توانيم کار کنيم اما اختلاف نظراتي هم داريم. اين چه حرفي است. يعني چه که اختلاف نظر داريم. اختلاف شما به آمريکايي و اروپايي چه ربطي دارد. شما بايد بگوييد ايشان قهرمان و ژنرال ما و مورد احترام ماست. ما به ايشان افتخار مي کنيم. ايشان دارند کار خودشان را مي کنند. شما حق نداريد در تريبون بين المللي درباره اختلاف نظر با سليماني حرف بزنيد. اين جريان خطرناک است. شما نبايد بر سر ژنرال و نيروهاي نظامي بزنيد. نيروهاي نظامي حيثيت کشور هستند. بدون اينها هيچ کشوري نمي تواند سرپا بماند. اگر فردا جنگي رخ دهد چه کسي مي خواهد مقابل دشمن جنگ کند؟ سوسولهاي تهران؟ همين بچه هاي مدافع حرم بايد بروند بجنگند. من اعتقاد دارم بايد سپاه را بازسازي کرد. البته سپاه هم بايد روابط عمومي خود را تقويت کند. مثلا در ايران کسي نمي داند که قانون اساسي سپاه را مسئول بازسازي قرارداده است. اين در قانون آمده است اما مردم نمي دانند و سپاه بايد اين را به مردم بگويد که مثلا من تاجر نيستم بلکه من مي خواهم کار کنم. تمام نيروهاي نظامي دنيا در صلح در امور عمراني کار مي کنند. من ارتباطي با سپاه ندارم اما چيزي که در آمريکا ياد گرفته ام احترام به نيروهاي نظامي کشور است. هواپيماي مسافربري ايران را زدند و ۲۹۲ نفر را کشتند و بالاترين مدال را به ملوان آن ناو دادند. اين کار فقط براي دهنکجي نيست بلکه مي گويند تو به عنوان دشمن به او زدي و بايد تجليل شويد. اما اگر طرف ما اين کار را بکند ما خودمان او را به جهنم مي فرستيم.
اين يک بحث ملي و وطني و امنيتي است. البته ممکن است سپاه مثل همه جوامع ديگر آدم بد هم داشته باشد اما کليت سپاه بايد بزرگ نگه داشته شود. اينها نيروهاي دفاعي کشور هستند و بايد مورد احترام باشند.
من اعتقاد دارم که نبايد مسائل هسته اي را از بقيه مسائل جدا مي کرديم. مسئله هسته اي جايي بود که قدرت داشتيم و مي توانستيم با آن از آمريکايي ها خيلي امتياز بگيريم. آقاي بعيدي نژاد يک مقاله اي عليه من نوشته بود که تيترش «بمب هوشنگ اميراحمدي» بود. ايشان گفته بودند آقاي اميراحمدي بمب مي خواهد و براي همين مخالف برجام است. خوب مگر بمب چيز بدي است؟ کشورهايي که به دردي نمي خورند بمب اتم دارند. بزرگترين مشکل آمريکا با ما در واقع مسئله هسته اي نبود بلکه حمايت ما از حماس و حزب الله و … بود. حماس و حزب الله يک واقعيت بودند اما بمب واقعيت نداشت اما آنها نمي توانستند کشورها را درباره حماس و حزب الله عليه ايران متحد کنند لذا به مسائل هسته اي دامن زدند و ما هم در تله آنها افتاديم.
مثلا آقاي روحاني و دار و دسته شان آمدند گفتند که تحريم پدر ما را در آورده است و نامه نوشتند به آقاي اوباما (که ما بيچاره شديم). من همان زمان گفتم اين کار را نکنيد. چنين چيزي بي معناست در ديپلماسي بين المللي اين کار را نمي کنند. هر چه قدر اعلام ضعف کنيد آنها تحريم و فشار را بيشتر مي کنند. يکي از بدترين اثرات برجام اين است که در آمريکا جا افتاد که روش کار کردن با جمهوري اسلامي زور است. اين به طور کامل در آمريکا جا افتاده است که راه ذليل کردن جمهوري اسلامي زور است.
آن زمان مخالفين برجام را دلواپس مي گفتند الان طرفداران برجام دلواپس هستند. همين الان در اين کشور ما دلواپس نيستيم. دلواپس الان آقاي روحاني است چون متوجه شده است که از برجام چيزي گيرش نيامد بنابراين شب و روز نگران است. مجبور هستند که مرتب …. سر هم کنند. بله دلواپس خوشبختانه جايگاهش عوض شده است. واقعيت همين است که امروز هيچکس به اندازه آقاي روحاني و ظريف دلواپس نيستند. براي اينکه همه تخم مرغ ها را در يک سبد گذاشتند و دادند دست آقاي اوباما و کري و آنها هم جيم شدند. تمام شد و رفت. حالا آقاي روحاني به دنبال آنها مي گردد که سبد را از آنها بگيرد ولي آنها را پيدا نمي کند.
اگر من جمهوري اسلامي بودم بمب مي ساختم.
۸دي: با اين حرف به شما راديکال خواهند گفت.
من افتخار مي کنم که اينچنين راديکالي باشم. به من مي گويند اميراحمدي دلواپس است من افتخار مي کنم که دلواپس مملکت هستم و حداقل مثل برخي دلواپس برجام نيستم. من جز دلواپس هاي مملکت هستم. آنهايي که به دنبال برجام بودند الان بيشتر دلواپس برجام هستند. براي اينکه الان متوجه اشتباه خودشان شده اند.
******************************
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

17309494_750187528474822_2185443112360951046_n.jpg

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s